Rodinné domy

Prodej strážního domu na polosamotě - Šumava


  • Prodej strážního domku na polosamotě
  • Puchverk
  • 1+1
  • Číslo nabídky: D288
  • Celková plocha pozemku: 906 m2
  • Zastavěná plocha: 96 m2

Popis objektu

Nabízíme prodej strážního domku na polosamotě v obci Puchverk, v údolí říčky Ostružné (též někdy Pstružná), leží mezi obcemi Hrádek u Sušice – Kolinec,- asi 9 km od Sušice. Strážní domek z r. 1887 vystavěn ruku v ruce s výstavbou železnice,- napříč času a díky pečlivosti dobrých rukou je zachován v úplném suchu a ve výborné kondici. Dům je z větší části zděný pro obytné účely, malá dřevěná část slouží pro technické využití. Dům stojí na žulových základech a je odizolován stavebním asfaltovým pásem, celý po rekonstrukci: nové elektroinstalace, vodoinstalace, odpadní vody (5let), izolace půdního stropu (20cm vata, zateplení OSB izolačními deskami) a nová neosazená okna vekra připravena k výměně. Dům o zastavěné ploše 76m2, s obytnou plochou cca 55m2, s celkovou plochou pozemku je 906 m2, obklopuje zahrada (810 m2) a všudypřítomný lesní porost. Jediným společníkem je motoráček projíždějící údolím, to vše umocňuje klid, harmonii a příjemnou atmosféru, tzv. Genius loci - ducha tohoto místa v předhůří Šumavy.

Vnitřní dispozice 1+1 přízemí: zádveří, chodba, kuchyně s rekonstruovanou modřínovou podlahou, kamny na TP; koupelna s vanou, umyvadlem, boilerem připojením k pračce a WC. Dále samostatný pokoj s plovoucí podlahou. Z kuchyně je vstup do sklepních prostor (cca15m2) a z předsíně do půdního prostoru a technického prostoru. K domu bude předána veškerá dokumentace, stavební povolení na přístavbu a nástavbu domu.

Stavení je připojeno k el. síti 230/400V, vytápění je řešeno kamny na TP, voda je čerpána z vlastní vrtané studny (hl. 24m) zavedena do domu, odpad sveden do jímky. Na pozemku se dále nachází samostatně stojící dřevěná chatka (10 let) se zavedenou el. na betonovém základě, nové dřevníky, plechová kolna na nářadí; vybudovaná zahradní sprcha s vytápěním, ohřevem teplé vody přes karmu (na PB) a umyvadlem; kopaná studna z r. 1887 vykládaná kamenem (hl.7m) - využívá se spíše na zavlažování celé zahrady a kaskádovité záhonky. Krajina plná krásných zákoutí, památek a romantiky, ideální pro milovníky přírody. PENB se nevztahuje k této nemovitosti.

Technická specifikace
Plynnení
Topenílokální kamna na TP
Voda2x studna ( kopaná hl. 7m; vrtaná hl. 24 m)
Elektřina230/400V
Odpadjímka
Sociální zařízeníano/ koupelna po rekonstrukci
Garážparkování u domu
Sklepano (15m2)
Zahradaano/ 810 m2
PENBse nevztahuje k této nemovitosti
Ostatní

Další nabídky


Prodej rodinného domu 3+kk se zahrádkou v Hořejším Krušci novinka

Prodej rodinného domu 3+kk se zahrádkou v Hořejším Krušci

D294

Rodinný dům se zahrádkou v Hořejším Krušci 505 m2

  • 3+kk
  • Hořejší Krušec u Harmanic
PRODEJ RODINÉHO DOMU SE ZAHRADOU V SUŠICI O CELKOVÉ VÝMĚŘE 720m2 novinka

PRODEJ RODINÉHO DOMU SE ZAHRADOU V SUŠICI O CELKOVÉ VÝMĚŘE 720m2

D292

Dům se zahradou v Sušici 720m2

  • 2x 3+1
  • Sušice, ul. CHelčického